Yoga Experience in Manchester

24.02.2019

aneb sebepoznávací víkend za hranicemi všeho všedního ...

Během 3 dnů se mi povedlo navštívit dvě jógová studia a praktikovat ashtangu, yin i vinyasu se třemi lektory 🤩

Suelin na páteční polední express lekci byla naprosto úžasná a já poprvé zažila, že mě ashtanga bavila! Škoda, že trvala tak krátce!
Jinový 2,5h workshop byl fantastický zážitek hlavně s ohledem na tak potřebné zklidnění mysli. Jen kdyby mě Fiona nenutila podkládat si hlavu v housence či vážce! Je škoda, že se tato restorativní praxe stává součástí jin, která má být jemná, ale intenzivní. Podložení je na místě jako alternativa pro všechny, kteří mají problémy s bederní či krční páteří, ale ne automaticky pro všechny (viz Sebastian Pucelle, Bernie Clark i Biff Mithoefer).
A na vinyase s Dannym jsem si dala úžasně do těla a získala novou inspiraci, i když ve své lektorské praxi i nadále nebudu tak rychle za sebou kombinovat pozice s otevíráním a zavíráním kyčlí, tedy práci s frontální a sagitální rovinou těla, neb mi to nepřijde jako zcela bezpečná jógová praxe, to byl hukot 🤪😅

Celkově to byl úžasný sebepoznávací víkend za hranicemi všeho všedního, trénink všímavosti k okolí i sobě samé, kdy jsem šla až na dřeň, ovšem právě z takových momentů může člověk růst.