Blog

 

Moji milí jogíni, o tom, co nám má toto období přinést a co nás má naučit, se píše hodně, takže to si necháme třeba na jindy, každopádně jestli vás zajímá, co dělá jedna z vašich lektorek jógy v době koronaviru, tak vězte, že nenatáčí lekce na youtube ani je nevysílá on-line, nenatáčí tutorialy, jak si udržet pozitivní náladu či nastavit...

Kdo mohl před zhruba 9ti měsíci, kdy jsem se rozhodla jít na další lektorský kurz jin jógy, tentokrát přímo se Sebastianem Pucelle a Murielle Burellier tady v Praze, čekat, že přijde po extrémně náročných týdnech v práci přesně včas, abych úplně nezkolabovala a odpočinula si v ten správný okamžik! Toto nejsou náhody.

Prožívám vntiřní zmatek, konflikt intuice a mysli a vše se zdá tak nějak naruby. A když se začíná nad situací vyjasňovat, přichází soumrak duše a smutek srdce. Vše to pozoruji - svůj zmatek, svůj smutek, své slzy i své zoufalství. Vím, že tu nebudou dlouho, že odezní, ale že si to teď musím prožít.

Nedělní úplněk nám nabídl možnost k osvobození naší tvůrčí energie - vybízí "osvoboďte se od vnitřních omezení a začněte konat". Přemýšlím nad tím a pro sebe si to upravuji na "osvoboď se a nech plynout".

Venku je jarní počasí a já se ohlížím za lednem. Prožila jsem euforicky nádhernou první polovinu měsíce, po které následoval rychlý sešup dolů, a psychicky a energeticky náročnou tu druhou polovinu měsíce. A tak se zastavuji, rekapituluji a čerpám z těch všech zážitků zkušenosti, které mě dělají zase o něco moudřejší a silnější.

Pokud je advent časem zklidnění, časem naslouchání a ponoření se do sebe, konec roku pak časem rekapitulace a zvědomněním si, za co jsme ve svém životě nejen za uplynulý rok vděční, začátek roku je čas na tvoření vizí a nastavování cílů pro nový rok.