Má jógová cesta

K józe mne v roce 2007 vlastně přivedla kamarádka - a já byla k józe z počátku velmi skeptická :) Chodila jsem na aerobic, spinning, zumbu - vše dynamické samozřejmě! - nicméně jóga mne záhy přesvědčila o tom, že mi má co nabídnout. A tak jsme u Vaška Krejčíka odchodily tenkrát několik semestrů powerjógy a já pak pokračovala sama.

V průběhu let jsem přešla k samotným základům, hatha józe, a Iyengar józe kladoucí důraz na kvalitní provedení jednotlivých ásan. Uvědomila jsem si, jak důležitou kompenzační roli pro moje tělo jóga hraje, díky pravidelnému praktikování se mi podařilo zbavit se disbalancí v těle, které způsobovalo časté hraní beachvolejbalu (což je má druhá velká sportovní láska). A postupně jsem zjišťovala, jak mocně působí na zklidnění mé mysli a relaxaci duše uprostřed našeho hektického světa. Dalším zlomovým momentem byl měsíční pobyt na Srí Lance, který mi díky intenzivnímu praktikování jógy ukázal, jak úchvatná a nádherná cesta sebepoznání jógová praxe je.

Jako kouč provázím klienty primárně jejich myšlenkami a emocemi za jejich cílem a štěstím, a lektorování jógy byl naprosto přirozeně další krok v doprovázení lidí na jejich cestě, aby se cítili lépe ve svém těle, se svou myslí a se svou duší.  Pro mě osobně byl vstup do světa lektorování zhmotněním konceptu, že když mám záměr, tak se mi přirozeně nabízí cesta; a když po ní kráčím s vybalancovanými energiemi, celý vesmír se mnou rezonuje. Přeji každému toto zažít!

Jóga pro mě znamená probouzení energie v těle, osvobození mysli, harmonizaci duše i bourání bariér - nevyčerpatelnou studnici moudrosti a magickou cestu sebepoznání, a v neposlední řadě čisté bytí inspirací a předávání vlastní jógové zkušenosti dál.