Má jógová cesta

K józe mne v roce 2007 přivedla kamarádka - a já k ní byla z počátku velmi skeptická :) Chodila jsem na aerobic, spinning, zumbu - vše dynamické samozřejmě! - nicméně jóga mne záhy přesvědčila o tom, že mi má co nabídnout. A tak jsme u Vaška Krejčíka s kamarádkou odchodily několik semestrů powerjógy a já pak pokračovala sama.

V průběhu let jsem přešla k samotným základům, hatha józe, a Iyengar józe kladoucí důraz na kvalitní provedení jednotlivých ásan. Uvědomila jsem si, jak důležitou kompenzační roli pro moje tělo jóga hraje. Díky pravidelnému praktikování se mi podařilo zbavit se disbalancí v těle, které způsobovalo časté hraní beachvolejbalu (což je má druhá velká sportovní láska). A postupně jsem zjišťovala, jak mocně působí na zklidnění mé mysli a relaxaci duše uprostřed našeho hektického světa. Dalším zlomovým momentem byl měsíční pobyt na Srí Lance, který mi díky intenzivnímu praktikování jógy ukázal, jak úchvatná a nádherná cesta sebepoznání jógová praxe je.

Jako kouč provázím klienty primárně jejich myšlenkami a emocemi za jejich cílem a štěstím, a lektorování jógy byl naprosto přirozeně další krok v doprovázení lidí na jejich cestě, aby se cítili lépe ve svém těle, se svou myslí a se svou duší. Vstup do role lektorky jógy pro mě byl zhmotněním konceptu, že jsem tam, kde mám v daný okamžiku být, a že když mám vizi či přání, tak se nabídne i cesta.

Jóga pro mě znamená probouzení energie v těle, osvobození mysli, harmonizaci duše i bourání bariér - nevyčerpatelnou studnici moudrosti a magickou cestu sebepoznání, a v neposlední řadě čisté bytí inspirací a předávání vlastní jógové zkušenosti dál.

Jóga se pro mě stala životním stylem, není pro mě jen praxí na podložce, ale prostupuje vše, co žiju. A tak jsem nesmírně vděčná, že mi splnil sen vlastního jógového studia.

Certifikace

lektorské a koučinkové výcviky a psychologické vzdělání

Doplňkové lektorské výcviky, kurzy a semináře