O hledání rovnováhy

27.09.2020

Za poslední dva měsíce zase ani čárka, no, vždyť víte, starám se o Peace Yoga Studio a pak o zachování zdravého rozumu - tedy zdravého těla a klidné mysli.

Za poslední dva měsíce zase ani čárka, no, vždyť víte, starám se o Peace Yoga Studio a pak o zachování zdravého rozumu - tedy zdravého těla a klidné mysli. Mezi spoustou práce si hledám chvíle pro sebe, pro vlastní jógovou praxi, pro běh, pro relaxaci - kvůli ukotvení a navracení se ke svému nitru; a chvíle pro přátele a rodinu - kvůli pocitu sounáležitosti, potřeby sdílení a získání podpory.

Poslední měsíce jsou o hledání rovnováhy - při balancování mezi spoustou práce kolem jógového studia a časem pro sebe vítězí práce, ale vědomě, nečekala jsem přeci, že to bude jiné. Vědomě pozoruji a vnímám, jak na mě ten seznam nových úkolů působí, jak mi ovlivňuje život, náladu, radost z toho, co dělám, a snažím se prioritizovat, najít to správné optimum. A to ještě nějakou dobu potrvá.

Poslední měsíce jsou o snaze vyvážit jin a jang energie. Jang ve smyslu aktivně tvořit - vymýšlet a propagovat nové lekce, projekty, semináře, a jin - netlačit tolik na ostatní i na sebe, že to musí být hned, nechat to chvíli plynout a nechat to přijít v ten správný čas.

A zejména poslední měsíc byl o zpracování výkyvů emocí a nálad, o hledání sebe samé, která se v těch všech starostech, povinnostech a obavách trochu utopila. Začínat provoz jógového studia přes letní sezónu není optimální a navazovat podzimem, kdy se rozjíždí korona-chřipkové období, o to míň. Příležitost pro získání další velké zkušenosti - odražení se ode dna, kam jsem se propadla vyčerpaná a frustrovaná, a nalezení cesty zpět nad hladinu. Cesty, která vedla skrz zastavení, napojení se na sebe a nalezení tak opět vnitřní stability a víry ve smysl vlastního počínání. Jak taky jinak.

A tak děkuji všem za pomoc, nabídnutou či vykonanou, nesmírně si toho vážím. Děkuji z celého srdce a s pokorou přijímám - což jsem dřív neuměla.

A pár fotek z focení s Radkem Radek Stošek z květnového víkendu v Pecínově, které se podle mě opravdu povedly. Jak mnozí víte nebo jste byli účastni, v srpnu jsme měly víkend s Terkou Tereza Měrtlová a v září se Zuzkou Zuzka Jiráková. Jsem ráda, že je pro vás můžeme připravovat, učí mě, rozvíjí mě a nabíjí energií a dávají pocit, že to má smysl 🧡🔮
A letos budou ještě dva - ten s Lubošem už za dva týdny a pak můj oblíbený jin&jan na konci listopadu.

Opatrujte se, nebojte se a žijte! 🍀
Těším se na vás živě 💝
Petra 🙏🕉☀️