Co přinesl podzimní detox

03.10.2019

Tento rok již druhý výlet za hranici komfortní zóny a sledování, co udělá se mnou i s lidmi kolem fakt, že nejím pevnou stravu, nepiji alkohol ani kávu. Jen Neera detox kúra a čajíčky. A já.

Je to jako v jin józe, kde máme tři kroky - první je o přípravě (nákup kúry a spousty citronů), druhý je o rozhodnutí (očistu zahájit a vytrvat po stanovenou dobu) a třetím krokem je prostě být, čistit se a vnímat sebe s větší pozorností.

Nejzajímavější jsou znovu a znovu objevovaná emocionální a společenská spojení s jídlem a pitím kávy či alkoholu. Už nepřemýšlím (na rozdíl od okolí) o tom, jak moc je těžké si vždy objednat čaj a mít po ruce svou lahev s kúrou. Prostě jsem se proto rozhodla a tak to je, tak to žiju.
Přijetí. Bytí. Vnímání.
Stejně jako jin jóga.

Není to 10 minut v pozici, je to 10 dní bez pevné stravy. Není to jednoduché, ale návrat ke všem chutím a vůním, které jsou po pauze daleko intenzivnější, stojí za to. Víc vše ocením, víc vnímám, jsem více vděčná. Víc žiju.
Jsem víc napojená na své smysly, sama na sebe.
Jsem víc já.

Očista přinesla i potřebu konečně uzavřít jednu jógovou kapitolu, odevzdat klíč, a zamknout tyto dveře. A na druhou stranu konečně udělat krok k rozletu dál!
A letos to bude ještě dál na východ 🇮🇩😉

Těším se moc!! (na jídlo i na sluníčko) 😄🤩