Ohlédnutí za lednem

02.02.2020

Venku je jarní počasí a já se ohlížím za lednem. Prožila jsem euforicky nádhernou první polovinu měsíce, po které následoval rychlý sešup dolů, a psychicky a energeticky náročnou tu druhou polovinu měsíce. A tak se zastavuji, rekapituluji a čerpám z těch všech zážitků zkušenosti, které mě dělají zase o něco moudřejší a silnější.

To, že žiju jógou a ovládám techniky sebekoučování, totiž neznamená, že mám vše v každém okamžiku v naprosté harmonii. I mě dokážou rozhodit nové vztahy, upadající staré vztahy, vážná nemoc v rodině, náročné životní situace mých jogínek či pracovní vypětí.
Ale znamená to, že vědomě prožívám, zpracovávám a čerpám; že se z každé nerovnováhy vědomě a usilovně vracím zpět ke svému středu, vnitřnímu klidu.
Znamená to, že čerpám ze své jógové praxe na podložce - jak prodýchat náročnou životní situaci, neztratit "hlavu" (tedy čistou mysl), jak udržet balanc, vnímat svoji sílu, ale i svou křehkost a své limity.
Znamená to, že čerpám ze své (sebe)koučovací praxe. To, že se zastavím, ohlížím a zrekapituluji, jednak z čeho se poučím a udělám příště lépe a jednak za co se pochválím, je vlastně koučovací přístup.

A tak, než se dostanu do stavu, kdy můj vnitřní klid nebude narušovat žádný vnější vjem, oceňuji na svém vnímání dosavadní úspěchy mého osobního rozvoje.
Fakt, že když prožívám krásné období, umím si užít naplno každý okamžik s vědomím, že euforie nejspíš nebude trvat věčně, ale učím se přijímat to beze strachu z toho, co přijde.
Když zažívám těžkou životní situaci, nehroutím se a nastavím svou mysl pozitivně (protože energií, kterou vysílám, tvořím svůj svět; a pokud mě někdo negativním scénářem přemůže, aspoň se tím nestresuji dopředu ;)).
A když prožívám náročné období, pozoruji své emoce, žasnu a stále se s nimi učím pracovat; vnímám, že umím více sdílet a říkat si o podporu; a hlavně umím sledovat hladinu své energie a vím, kdy je třeba vypnout a dočerpat svůj vnitřní energetický účet, "dobít baterky".

A i když to nezvládám tak vybalancovaně, jak bych si představovala, snažím se mít sama se sebou trpělivost, protože růst je dlouhodobý proces, ani ze semínka nevyroste růže během okamžiku, z květu se nestane jablko během jednoho dne, tak i já zraji svým tempem.

A tak, když se takto zastavím a ohlédnu, udělám z každého prožitku, jakkoliv náročného, obohacující zkušenost, která mi dává větší nadhled nad vším, co do mého života přijde.

Pokud byste chtěli sdílet, jak jste prožili svůj leden a co jste si pro sebe objevili, budu ráda 🤗🕉

Mějte krásný únor! 🔮✨
Těším se na setkávání na podložkách i mimo ně 🙏💝
Petra